Az idősebb munkatársak megtartása nemcsak a munkaerő biztosítása miatt fontos a vállalatok számára, hanem azért is, mert munkatapasztalatuk, vállalatspecifikus tudásuk lényeges értéket képvisel. A demográfiai változások kihívásaira adott válaszként az európai szociális partnerek is kiemelten foglalkoznak az intergenerációs kérdések kezelésével.
A projekt célja, hogy hét országban, Magyarországon, Romániában, Szlovákiában, Szlovéniában, Horvátországban, Montenegróban és Észak-Macedóniában felmérje, hogy a vállalatok, illetve a szociális partnerek hogyan kezelik a különböző generációk munkahelyi együttműködésének kérdését. Milyen gyakorlatokat folytatnak a különböző generációk tudásának összehangolására, az eltérő életkori adottságokból adódó lehetőségek kihasználására, az idősebbek tapasztalatainak és a fiatalabbak gyakran újszerűbb ismereteinek (pl. informatikai tudás) ötvözésére, valamint az élethosszig való tanulás lehetőségének megteremtésére. Milyen szerepet játszanak az AGE-GAP áthidalásában a vállalati menedzserek és a szociális partnerek.
A Kopint-Tárki a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) alvállalkozójaként vesz részt a munkában. Ennek keretében a feladata:
- a kérdőív megszerkesztése magyarul és angolul, a lekérdezés koordinálása a külföldi partnerszervezetekkel,
- a hét nemzeti kérdőív eredményeinek feldolgozása, kiértékelése és összegzése,
- a partnerintézményeknél készült országtanulmányok összefoglalása,
- a magyarországi tanulmány elkészítése a kérdőívek alapján,
- interjúk készítése,
- részvétel és előadások tartása a kerekasztal megbeszéléseken és konferenciákon (2020 áprilisa óta online).